Stolik drewniany na wymiar – cena dobrej jakości materiału

Unikalne meble wysokiej jakości są dzisiaj zdecydowanie bardziej popularne od produkowanych masowo tanich modeli, które dostępne są w większości sklepów z wyposażeniem domu. Dzieje się tak dlatego, że kunszt rzemieślnika wciąż jest ceniony, a posiadanie oryginalnych produktów wiąże się z pewnym prestiżem. Dlatego też zamawiając stolik drewniany na wymiar ze stolarni przygotowującej meble na zamówienie, musimy liczyć się z wyższą ceną. Jednak nie tylko zdolności stolarza są za to odpowiedzialne. Koszt zależny jest w dużej mierze również od surowca, który zostanie wykorzystany do stworzenia naszego mebla. Jaki gatunek drewna będzie więc najlepszą opcją?

Stolik drewniany na wymiar – cena surowca

Jeśli zależy nam na tym, aby zakupić wysokiej jakości stolik drewniany na wymiar, a cena nie jest dla nas aż tak istotna, powinniśmy przede wszystkim postawić na drewno lite, czyli naturalny surowiec uzyskany ze ściętych drzew. Unikać za to powinniśmy mebli wykonanych ze sklejki czy płyty wiórowej, gdyż nie będą one ani trwałe, ani efektowne. Jeśli chodzi o gatunki drewna, które warte są naszej uwagi, możemy spokojnie wybrać coś z naszych krajowych lasów. Dąb, buk czy jesion bardzo dobrze się sprawdzą, a przy tym będą także całkiem elegancko się prezentować. Jeśli zależy nam na tym, aby dopasować stolik do rustykalnego wystroju czy też kuchni w stylu cottage, powinniśmy poszukać blatu z widocznym usłojeniem. Będzie to naturalna, a za razem unikalna ozdoba mebla.

Stolik drewniany na wymiar – cena personalizacji

Jak można się spodziewać, cena stolika drewnianego na wymiar zależna będzie nie tylko od rodzaju drewna, ale także od jego ilości wykorzystanej w produkcji. Niewielki mebel najprawdopodobniej będzie dużo tańszy od masywnego stołu z szerokim blatem. Tutaj https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoliki/drewniane-stoliki/ można znaleźć stolarnię, która udostępnia specjalny konfigurator. Jest to narzędzie, przy pomocy którego można spersonalizować wybrany model stolika i sprawdzić, jak będzie zmieniać się cena po zwiększeniu wymiarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *