Ssanie oleju – dlaczego jest korzystne?

Zdrowa dieta jest kluczem do lepszego samopoczucia. To co jemy bezpośrednio wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale też na odporność. Z tego powodu wiele osób korzysta z dobrodziejstw oferowanych przez naturalne oleje tłoczone na zimno. Oleje roślinne nie tylko pozytywnie wpływają na organizm, ale mogą też pomóc w zachowaniu higieny jamy ustnej. W jaki sposób? Dowiesz się tego z poniższego artykułu!

Płukanie ust olejem – co to właściwie oznacza?

Ssanie oleju może dla wielu brzmieć jak jedna z tych nowych, niekonwencjonalnych metod leczenia. Jednak sposób ten znany jest od ponad 2000 lat. Właśnie wtedy lekarze ajurwedyjscy spostrzegli, że płukanie ust olejem oczyszcza jamę ustną. Co ciekawe, wiąże się to również z poprawą kondycji całego organizmu, o czym już w starożytności mówił jeden z ojców medycyny – Hipokrates. W ostatnich latach przeprowadzono wiele badań udowadniających skuteczność ssania oleju. Na czym więc polega ta metoda? Ssanie oleju powinno odbywać się przed pierwszym posiłkiem – wtedy bowiem ilość bakterii w jamie ustnej jest największa. Do ust należy wziąć około 3 łyżeczki wybranego oleju. Następnie przez 15 minut płuczemy usta, rozprowadzając produkt, tak by dotarł nawet do trudno dostępnych miejsc. Na koniec wypluwamy olej i przepłukujemy jamę ustną ciepłą wodą.

Ssanie oleju – jaki produkt wybrać?

Ssanie oleju będzie efektywne tylko wtedy, gdy użyjemy wysokiej jakości produktu. Niektórzy twierdzą, że najlepiej sprawdza się olej sezamowy lub słonecznikowy. Jednak najnowsze badania dowodzą, że odpowiedni będzie każdy wysokiej jakości olej tłoczony na zimno. Możesz nawet wybrać specjalną mieszankę, o której przeczytasz tutaj https://olejewielkierychnowo.pl/plukanie-ust-olejem-jak-ssanie-oleju-wplywa-na-nasze-zdrowie/. Dobrym rozwiązaniem będzie na przykład olej z czarnuszki – znany ze swoich właściwości przeciwbakteryjnych. Do dyspozycji mamy również olej konopny, rydzowy czy lniany. Każdy z nich nadaje się nie tylko do płukania ust. Oleje tłoczone na zimno możemy śmiało dodawać do wielu potraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *