Pielęgnacja przed aplikacją samoopalacza

Stosowanie produktów brązujących nie jest skomplikowane, jednak ważne jest to, by przestrzegać kilku podstawowych zasad. Kompleksowa pielęgnacja skóry sprawi, że opalenizna nie tylko będzie ładniejsza, ale również trwalsza. Wiele kobiet wykonuje poszczególne zabiegi w niewłaściwej kolejności, co również działa na niekorzyść. Poniżej zamieszczono zbiór sprawdzonych porad, które uchronią przed plamami, smugami i innymi niedoskonałościami.

Usunięcie martwego naskórka

Pierwszym krokiem jest usunięcie martwego naskórka. W tym celu należy wykonać peeling całego ciała. Jest to skuteczny sposób na to, aby wygładzić skórę, a także poprawić poziom wchłaniania kosmetyków.

Depilacja

Jeśli masz w planach depilację, to wykonaj ją przed nałożeniem samoopalacza! W innym przypadku można uzyskać efekt ciała pokrytego mnóstwem jaśniejszych kropek. Nie wygląda to estetycznie!

Optymalne nawilżenie skóry

Balsamy nawilżające należy stosować regularnie. Warto wiedzieć, że kosmetyki brązujące mogą przesuszać skórę, szczególnie jeśli aplikujemy je kilka razy w miesiącu. Gruntowane nawilżenie ciała to absolutna podstawa, aby uzyskać równomierną, złocistą opaleniznę.

Specjalne produkty do dekoltu, szyi i twarzy

Samoopalacz do ciała nie powinien być aplikowane na dekolt, szyję i twarz. Do tych obszarów warto jest wybrać kropelki brązujące. Wygodniej jest aplikować produkty za pomocą przeznaczonej do tego rękawicy. To skuteczny sposób na to, aby uniknąć zabrudzenia dłoni od wewnątrz. Nie trzeba obawiać się długiego szorowania rąk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *