Noclegi – Stara Morawa w sezonie letnim i zimowym

Jak w góry to tylko zimą! – tak na pewno stwierdzą niektórzy. Innym ani przez myśl nie przejdzie, aby brać urlop poza sezonem letnim. Jeszcze inni za to będą szukać terminów, które pozwolą im oszczędzić pieniądze na kosztach zakwaterowania. A co z noclegami w Starej Morawie? Jaka pora roku jest najbardziej odpowiednia, aby zawitać w województwie dolnośląskim i poznać powiat kłodzki od najlepszej strony? Odpowiedź będzie zależna od tego, co w zasadzie lubimy robić. Rejon ten jest bowiem tak pełen atrakcji, że zarówno w słońcu, jak i w śniegu, nie można narzekać tam na nudę. Podpowiadamy, jakie korzyści z przebywania na ziemi kłodzkiej daje konkretna pora roku.

Noclegi Stara Morawa – letnie atrakcje

Lato to zdecydowanie dobry czas dla rowerzystów oraz spacerowiczów. Noclegi w Starej Morawie wybierają wówczas osoby, które chętnie ruszają na szlak czy zwiedzają miejscowe zabytki. Warta zobaczenia jest na przykład Twierdza Kłodzko, w której można wykupić nocne oprowadzanie, a nawet strzał z armaty. Inną ciekawą lokacją jest Sanktuarium Maria Śnieżna położone na malowniczym wzgórzu. Miejscowa legenda głosi, że powstało ono ku czci figurki Matki Boskiej, która przetrwała porywistą wichurę. Nie zaszkodzi także przejechać się do Kletna, w którym ulokowana jest Jaskinia Niedźwiedzia. Jej zwiedzanie to bardzo ciekawe przeżycie, zwłaszcza jeśli ktoś zdecyduje się przejść dolnymi partiami, czyli trasą ekstremalną.

Noclegi Stara Morawa – zimowe sporty

Zima również jest doskonałą porą na zarezerwowanie Noclegów w Starej Morawie, chociaż być może mniej łaskawą dla zwiedzających. Za to amatorzy zimowych sportów doskonale się odnajdą na ziemi kłodzkiej. Przede wszystkim dobrym kierunkiem dla aktywnych będzie tutaj Czarna Góra Ski Resort. Jest to ośrodek narciarski z trasami o różnym stopniu trudności. Dla początkujących istnieje możliwość wykupienia lekcji z trenerem. Jeśli więc chcemy zapewnić sobie miejsce noclegowe w sezonie zimowym, już teraz powinniśmy zapoznać się z ofertą https://apartamentystaramorawa.pl/offers. Pokoje należy rezerwować z wyprzedzeniem, biorąc pod uwagę duże zainteresowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *