Kosmetologia holistyczna – co to takiego?

Kosmetologia to dziedzina zajmująca się pielęgnacją skóry, włosów i paznokci oraz diagnozowaniem i leczeniem problemów z nimi związanych. Łączy w sobie wiedzę z wielu dziedzin: medycyny, biochemii, anatomii. Kosmetologia holistyczna to coraz popularniejszy nurt. Czym właściwie jest?

Czym jest kosmetologia holistyczna?

Holistyczne podejście do kosmetologii oznacza rozumienie piękna jako całość. Składają się na nie fizyczna kondycja, ale także psychiczna. Styl i higiena życia, dieta, aktywność fizyczna, poziom stresu – to wszystko jest brane pod uwagę w podejściu holistycznym. Decydując się na zabieg w gabinecie kosmetologii holistycznej trzeba być zatem nastawionym na bardzo dokładny wywiad uwzględniający obecny tryb życia, stan psychiczny, przyjmowane leki i wiele innych. Z tego względu gabinety kosmetologii holistycznej obok zabiegów pielęgnacyjnych i medycyny estetycznej prowadzą także konsultacje psychologiczne i dietetyczne. Kosmetolog pracujący w tym nurcie przed wykonaniem zabiegu może także zlecić dodatkowe badania lub wizytę u innego specjalisty.

Kosmetologia holistyczna – sprawdzone miejsca

Szukając gabinetu w którym wykonamy zabieg w tym nurcie, warto zasięgnąć opinii ze sprawdzonych źródeł. Uważajmy na komentarze i polecenia z forów internetowych – nie zawsze muszą okazać się prawdziwe. Przed zapisaniem się na konsultacje, powinniśmy sprawdzić, czy specjaliści mają potrzebne uprawnienia i wiedzę, czy podchodzą rzetelnie do wywiadu z pacjentem. Jeśli gabinet świadczy usługi w zakresie zdrowia psychicznego i psychodietetyki to znak, że może praktykować podejście holistyczne. W gabinecie Katarzyny Nowackiej w Kaliszu https://nowacka.com.pl/ wykonamy dokładne badanie skóry i poddamy się różnorodnym zabiegom. Konsultacja wstępna potrzebna jest do opracowania tak zwanego indywidualnego programu naprawczego – to dużo skuteczniejsza, kompletnie spersonalizowana metoda pielęgnacji. Kosmetologia holistyczna jest więc nurtem mogącym przynieść dużo lepsze efekty niż tradycyjne zabiegi kosmetyczne. Całą ofertę tego gabinetu znajdziemy na stronie internetowej https://nowacka.com.pl/ Wśród szerokiej gamy dostępnych propozycji nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś odpowiadającego swoim potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *