Jak podkreślić brwi za pomocą kredki?

Wybór produktów kosmetycznych do brwi jest ogromny. Mogłoby się wydawać, że tradycyjne kredki kompletnie nie nadają się do tego, aby stworzyć naturalny, a zarazem estetyczny makijaż. Nic bardziej mylnego! Faktem jest jednak to, aby obchodzić się z nimi umiejętnie, co nie zawsze jest proste. Potrzeba tutaj doświadczenia, więc make-upu nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Pośpiech może sprawić, że osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego.

Wybór odpowiedniej kredki

Kredka do brwi nie może być ani zbyt miękka, ani zbyt twarda. Bardzo miękki produkt stworzy tłustą, oleistą warstwę, która będzie się rozmazywać. W przypadku ekstremalnie twardych kredek mogą pojawić się problemy z aplikacją. W zdecydowanej większości przypadków konieczne jest wypróbowanie artykułów kilku różnych marek. To jedyny sposób na to, aby przekonać się, co sprawdza się nam najlepiej. Nie można kierować się wyłącznie opiniami innych osób, ponieważ każdy ma inne preferencje oraz wymagania. Warto zainteresować się kredkami do brwi, które występują w szerokiej gamie odcieni.

Prawidłowa technika wykonywania makijażu

Podkreślenie brwi za pomocą kredki nie jest skomplikowane. Istotne jest, aby nie dociskać jej zbyt mocno do skóry. Pierwszym etapem jest stworzenie obrysu – nie powinien być on za gruby. Kolejny krok to wypełnienie brwi, czyli usunięcie luk między włoskami. W tym celu wystarczy namalować krótkie kreseczki. Niewskazane jest “kolorowanie” brwi, ponieważ nie będą one wyglądać naturalnie. Wiele kobiet wykonuje makijaż przy użyciu kredki oraz pomady/cieni do brwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *