Jak korzystać z kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy ma dobroczynny wpływ na kondycję skóry. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy marzą o wygładzeniu, uelastycznieniu oraz dogłębnym nawilżeniu cery. Bardzo ważne jest, aby produkt stosować “z głową”. Wiadomym jest, że kwasy do stosowania w domu mają niższe stężenie, tak aby przypadkowo nie zrobić sobie krzywdy. Nie oznacza to jednak pełnej swobody aplikacji – czasami łatwo jest przesadzić, a tym samym osiągnąć rezultaty odwrotne do zamierzonych.

Kwas hialuronowy do łączenia z innymi kosmetykami

Istnieje możliwość zakupienia buteleczki kwasu hialuronowego, który należy łączyć z ulubionymi kosmetykami. Czy jest to dobre rozwiązanie? Nie zawsze! Trzeba wykazać się ostrożnością podczas dawkowania produktu. Zaburzenie proporcji może nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Kwasy o relatywnie wysokim stężeniu nie mogą być aplikowane zbyt często. Konieczne jest stosowanie się do zaleceń producenta. Jeśli nie mamy pewności, czy nasza pielęgnacja jest właściwa, to warto skonsultować się z kosmetologiem.

Produkty do pielęgnacji z kwasem hialuronowym

Najbezpieczniejszą opcją wydaje się być zakup produktów do pielęgnacji, które posiadają w swoim składzie kwas hialuronowy. Najważniejszą zaletą jest wysoki komfort stosowania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby omawiane kosmetyki stosować codziennie. Ważne jest, aby zostały one trafnie dobrane do potrzeb skóry. Należy zwrócić uwagę na pozostałe składniki. Warto wiedzieć, że kwas hialuronowy można łączyć z retinolem czy kwasami AHA i BHA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *