Jak często myć akcesoria do makijażu?

Wiele osób zapomina o tym, jak ważne jest regularne czyszczenie pędzli, gąbeczek i innych akcesoriów do makijażu. W idealnym świcie są one myte po każdym użyciu, jednak rzeczywistość jest nieco inna. Warto pamiętać, że znajdują się na nich bakterie oraz patogeny, które mogą stanowić przyczynę problemów skórnych. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy mają problemy z trądzikiem.

Częstotliwość mycia pędzli

Pędzle i inne akcesoria do makijażu należy myć po kilku użyciach. Ważne, aby utrzymać w należytej czystości produkty, które mają bezpośredni kontakt z twarzą. Posiadacze problematyczne cery powinni rozważyć zakup kilku kompletów akcesoriów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że już po jednym użyciu pozostają na nich bakterie, które przenosimy na twarz. Walka o zdrową i gładką cerę staje się mało efektywna. Utrzymanie wysokiego poziomu higieny to priorytet, aby kuracja przyniosła pożądane rezultaty.

Czas schnięcia akcesoriów do makijażu

Akcesoria do makijażu schną minimum kilka godzin. Ważne jest, aby nie suszyć ich za pomocą gorącego nadmuchu (np. suszarki). Masz w planach położyć pędzle na kaloryferze? To bardzo zły pomysł, ponieważ w ten sposób doprowadzisz do uszkodzenia włosia! Z tego typu “przyrządami” należy obchodzić się delikatnie. Dobrze jest zainwestować w kilka zestawów – oczywiście nie należy wszystkich kompletów myć tego samego dnia, jeśli nie mamy pewności, czy zdążą one wyschnąć. Czasami lepiej zaaplikować pokład palcami, niż brudną gąbeczką! Warto trzymać się tej zasady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *