Czym powinien wyróżniać się dobry samoopalacz do ciała?

Efekt opalonej skóry można utrzymać cały rok, chociaż wymaga to rozsądnego doboru kosmetyków. Z pewnością nie należy sięgać po przypadkowe samoopalacze, gdyż w ten sposób można uzyskać “efekt pomarańczki”. Wysokiej klasy produkty bazują na ekstraktach roślinnych, które nie tylko pielęgnują, ale również wzmacniają skórę. Starannie wyselekcjonowany skład zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu nieprzyjemnych dolegliwości oraz podrażnień.

Optymalna konsystencja

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jaki samoopalacz do ciała będzie najlepszym wyborem, gdyż jest to kwestia bardzo indywidualna. Wiele kobiet sięga po balsamy brązujące, których aplikacja jest całkowicie bezproblemowa. Należy jednak pamiętać, że finalne rezultaty zabiegu otrzymujemy dopiero po kilku, a nawet kilkunastu godzinach. Dopiero po tym czasie można podjąć decyzję o ponownym nałożeniu kosmetyku. Świetną opcją wydają się być również pianki brązujące, które najwygodniej nakładać za pomocą specjalnej rękawicy. W ten sposób można uniknąć pobrudzenia dłoni od wewnątrz.

Brązowy odcień skóry

Z łatwością można rozpoznać dobry samoopalacz. Produkt powinien wchłaniać się równomiernie, tak aby uniknąć plam oraz smug. Ponadto, nie powinien on pozostawiać tłustej warstwy, która wywołuje dyskomfort. Nie bez znaczenia jest także odcień opalenizny – kosmetyki brązujące nie mogą być pomarańczowe! Warto wspomnieć również o tym, w jaki sposób ulatniają się one ze skóry. Dobrze, jeśli opalenizna jedynie traci na intensywności. W innym przypadku nasze ciało pokryje się łatami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *