Czy poranne mycie twarzy może zaszkodzić skórze?

Świadoma pielęgnacja skóry to absolutna podstawa do tego, aby prezentowała się ona nienagannie. Wiele osób zastanawia się, czy poranne oczyszczanie twarzy jest obowiązkowe. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Przeciwnicy twierdzą, że w ten sposób można jedynie zaszkodzić skórze, a tym samym wywołać wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Poranne mycie twarzy vs trądzik

W przypadku zmian trądzikowych nie należy rezygnować z porannego oczyszczania twarzy. Przez noc na skórze mogło nazbierać się sporo bakterii, które stanowią przyczynę powstawania nowych niedoskonałości. Konsekwencją tego jest zaostrzenie problemów z cerą. Mieszanka sebum oraz kosmetyków to przepis na zaskórniki, których trudno jest się pozbyć. Właśnie dlatego mycie twarzy każdego ranka jest niezwykle istotne. Nie można również zapomnieć o częstej wymianie ręczników oraz poszewek na poduszki.

Skóra sucha i normalna

Można wyłonić dwie grupy – przeciwników oraz zwolenników porannego mycia twarzy. W przypadku skóry suchej oraz normalnej można zrezygnować z stosowania kosmetyków myjących. Czasami zwykły tonik okazuje się wystarczający do tego, aby przygotować twarz do nałożenia kremu lub makijażu. Priorytetem jest to, aby czuć się świeżo. Jeśli mamy poczucie, że na naszej twarzy znajdują się zanieczyszczenia, to warto sięgnąć po łagodne środki myjące. Nie powinny posiadać one w swoim składzie związków, które wywołują m.in. efekt ściągnięcia skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *