Czy cienie do powiek należy dezynfekować?

Niejedna osoba może być zaskoczona faktem, że cienie do powiek powinny być dezynfekowane. Wiadomym jest, że są to produkty kosmetyczne, które stosowane są non stop przez kilka lub kilkanaście miesięcy. Istotne jest to, aby przestrzegać terminu przydatności do użycia, który znajduje się na opakowaniu!

Stare cienie tracą swoje pierwotne właściwości. Bardzo często ich trwałość ulega obniżeniu, przez co makijaż traci na trwałości. Utrzymanie wysokiego poziomu higieny to podstawa – szczególnie, jeśli make-up nakładamy w okolicy wrażliwych oczu. W innym przypadku można doprowadzić do rozwoju wielu nieprzyjemnych schorzeń.

Jak przeprowadzić dezynfekcję cieni do powiek?

Mogłoby się wydawać, że jest to banalne zadanie, jednak nie jest to prawdą. Dobrze jest zainwestować w profesjonalny spray lub płyn, który można znaleźć w niemal każdej drogerii. Osoby, które chcą zaoszczędzić, powinny rozważyć zamówienie produktu przez internet. Niestety – wyeliminowanie wszystkich bakterii jest mało prawdopodobne.

Regularne czyszczenie pędzli

Jak już wspomniano, istnieją nikłe szanse na to, aby podczas dezynfekcji cieni do powiek wyeliminować wszystkie bakterie. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby pamiętać o regularnym czyszczeniu pędzli. Najlepiej myć je po każdym użyciu, jednak może okazać się to problematyczne w przypadku, gdy posiadamy jeden komplet akcesoriów. Systematyczne usuwanie resztek kosmetyków pozytywnie oddziałują na stan produktów. W ten sposób można uniknąć m.in. mieszania się kolorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *