Autohipnoza – jak zbudować pewność siebie

Hipnoterapia staje się coraz popularniejszą formą terapii. Jedną z jej odmian jest autohipnoza, czyli samodzielne wprowadzanie się w stan transu. Jak ona przebiega i czy może pomóc w budowaniu pewności siebie?

Autohipnoza – poznaj to zagadnienie

Z pewnością jest to specyficzna odmiana terapii – odbywa się bez udziału terapeuty. Autohipnoza to samodzielne wprowadzanie umysłu w stan „uśpienia”. Może się odbywać poprzez medytację, wielokrotne powtarzanie słów-haseł, a nawet z pomocą dźwięków. Jej celem może być zarówno relaksacja, jak i wzmocnienie konkretnych komunikatów czy cech. Mimo że wielu osobom może kojarzyć się z magią, jest to bezpieczna i coraz popularniejsza metoda terapii. Niewątpliwą zaletą autohipnozy jest brak konieczności udziału terapeuty. Dzięki temu możemy praktykować ją samodzielnie w domu. Wystarczy tylko odpowiednio się przygotować: znaleźć ciche i spokojne miejsce, ubrać się wygodnie i zrelaksować.

Autohipnoza a pewność siebie – jak to działa?

Autohipnoza może być bardzo pomocna dla osób, które chciałyby popracować nad swoją samooceną. W tym procesie to my „sterujemy” umysłem, dzięki czemu możemy nakierować myśli na konkretny tor. Praca nad pozytywnymi cechami może przebiegać choćby poprzez przywoływanie sytuacji, w których osiągnęliśmy sukces. Mogą to być też proste komunikaty afirmujące pożądane cechy, powtarzane jako mantry. Pewność siebie może wzrosnąć, gdy będziemy regularnie stosować tę technikę. W tego rodzaju terapii nie ma niczego wstydliwego – nasz własny obraz zwykle nie jest obiektywny. Autohipnoza to stan transu, w którym mamy możliwość wpływania na kształt naszych myśli. Właśnie dlatego może pomóc w budowaniu pewności siebie.

Mimo że autohipnoza odbywa się bez udziału terapeuty, przed jej rozpoczęciem warto skonsultować się ze specjalistą. Coraz więcej psychologów i psychoterapeutów praktykuje hipnoterapię. Jednym z nich jest https://maksymkomar.com/ . Konsultacja będzie bardzo pomocna w rozpoczęciu przygody z autohipnozą. Terapeuta może podpowiedzieć, na co warto zwrócić uwagę, a także przeprowadzi przez wszelkie możliwe techniki krok po kroku. Zapewni też, że stosowana terapia przyniesie pożądane efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *